Otakar Petřina *Marpo*

20. července 2009 v 17:25 |  ×× osObnoSti ××
ja ho sem dat pste musim *-* Miluju Marpa...proste on je upe nejlibovejsi MC !
a ke wsemu se narodil we stejnej den :) (neresme rocnik :D)

informace o nem pod perexem :)
Povolání: Rapper, MC, bubeník
Věk: 24
Datum narozeni : 29.01. 1985
arození: 29.01Místo narození: Praha, Československo
Znamení: Vodnář
Člen skupiny:Chinaski


Zivotopis


Marpo, vlastním jménem Otakar Petřina je český kontroverzní raper přezdívaný též "král metafor". Byl členem uskupení Charakter crew.

Marpo v roce 2005 vydal debutové album Původ umění, podílel se i na albu Rýmy A Blues rapera Gipsyho.

V roce 2006 vydal Marpo pod labelem Paranormalz Records nové album Marpokalypsa. Album obsahuje celkem 15 tracků a Marpo zde neváhal udělat několikero featuringů s americkými rapery jako Outthere, Hard Target nebo Drift. V roce 2007 pak ve spolupráci s Mc Wohnoutem a americkými Black Ops vychází The Bang Mixtape Vol. 1.A teď v roce 2007 vydal nové album Rapstar

Dosud Marpo natočil čtyři videoklipy - Jsem, Jděte mi z cesty, Let's go a Nech to běžet.

Marpo je vítězem dvou prestižních českých rapových soutěží. Za vítězství v Rap Fight Vol. 1 a ve finále Who's The King - Final Rap Fight si odnesl celkem 125 tisíc korun. Dále vyhrál RGM Hudební ceny Óčka 2006 v kategorii hip-hop.

Marpo podepsal na jaře roku 2007 smlouvu s Universal Music kde vydá svoje třetí sólo Rapstar v produkci finského Kfieda!

Marpo, jinak Otakar Petřina ml., je synem rockového kytaristy Oty Petřiny a manažerky rockových skupin Hany Petřinové (např. Chinaski, Žlutý pes atd.). Největším hobby Marpa je thajský box, ve kterém našel zalíbení před několika lety a už podnikl několik cest do těchto končin, aby zlepšil své umění. Trénuje a aktivně zápasí za Hanuman Gym. Marpo je pověstný svou nevraživostí k rapovému duu Supercrooo. V současné době pilně cvičí na bicí a zkouší s kapelou Chinaski, aby případně od příštího roku nahradil tragicky zesnulého Pavla Grohmana a s Chinaski natočil novou studiovou desku.

Zhruba 2 měsíce po finále Marpo vydal druhou desku "Marpokalypsa", kterou opět produkoval Gipsy a jeden track Outthere(NJ). Jako hosty si tentokrát Marpo pozval Outthere(NJ), Drift(NJ), Skandoe(CA) a Hard Targeta(FL) z Ameriky, Mc Wohnouta a Gipsyho z Čech a DZK ze Slovenska. Po vydání Marpokalypsy se skupina Charakter rozpadá a zůstává Marpo & Wohnout. Nyní Marpo plánuje Mixtape "Worldwide Radio" pouze s americkými hosty, společnou desku s Wohnoutem a vydání vlastního DVD Marpo - The Most Wanted. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama